Kin-Ball

KIN-BALL je nový kolektivný šport, propagovaný a šírený našou organizáciou v rámci programu rozvoja pohybovej gramotnosti detí a mládeže.

Na našej stránke nájdete základné informácie. Vytvorili sme aj špeciálnu stránku www.kin-ball.sk  kde nájdete ešte viac metodiky, videí a aktuálnych infformácií.

 

  • hrá sa s ľahkou loptou s priemerom 122 cm,
  • hrajú 3 tímy, v každom tíme sú 4 hráči,
  • dá sa hrať v bežnej telocvični, ale aj vonku na lúke,
  • netreba byť športový talent, ale kin-ball si užije aj vrcholový športovec.

Hru zvládajú deti od 10 rokov. Pre mladších máme množstvo hier a súťaží pri ktorých sa zoznamujú Zábavným spôsobom s loptou a jej vlastnosťami.

Základné info a pravidlá nájdete aj v našom propagačno-informačnom letáku alebo si môžete pozrieť krátke inštruktážne video našich českých partnerov:

Základný princíp hry

Cieľom hry je odohrať loptu tak, aby ju tím na príjme nechytil a lopta sa dotkla zeme. Naopak, tím na príjme musí zabrániť tomu, aby sa lopta dotkla zeme. Hrajú až tri tímy, takže ten, kto odpaľuje loptu, zakričí farbu tímu, ktorý má loptu chytiť. Ak ju tím na príjme chytí, stáva sa útočiacim tímom, odpaľuje a volí farbu tímu, ktorý má loptu chytiť. Tak je to až do okamihu, keď dôjde k chybe a tím na príjme nechytí loptu.

Od roku 2014 sme členom medzinárodnej federácie:

V súčasnej dobe propagujeme kin-ball na Základných a stredných školách počas hodín telesnej výchovy alebo v rámci popoludňajších voľnočasových pohybových aktivít. Ak máte záujem aby sme navštívili aj vašu školu, kontaktujte nás pomocou nášho kontaktného formulára alebo priamo e-mailom.

Vrátiť sa späť