Článok

Spišský hasičský deň 2020

Spišský hasičský deň 2020 – 1. kolo Slovenskej ligy v behu na 60 m cez prekážky 2020

Spišský hasičský deň 2020, bol iný ako predchádzajúce roky. Nielen tým, že sa uskutočnil v inom termíne ako obvykle. Pre epidemiologickú situáciu sme tento rok usporiadali len preteky v behu na 60 m cez prekážky. Keďže sa neuskutočnili tímové súťaže disciplín CTIF a Požiarného útoku, utrpela aj hromadnejšia účasť v šesťdesiatkách. V krásnu slnečnú nedeľu 26. 7. 2020, sa na Základnej škole na Lipovej ulici, zúčastnilo to najlepšie čo na Slovensku momentálne máme. A niektoré výkony vzbudili pozornosť. Asi najviac záverečný rozbeh starších dievčat, kde Magdaléna Štinčíková a Michaela Petrušková dosiahli zhodný čas 11,91 s. Každá jedenástka je ozdobou šesťdesiatkových pretekov. Ale aj v ostatných kategóriach deti predviedli pekné výkony a ukázali sa noví talentovaní pretekári.

Výsledky Spišského hasičského dňa 1. kola SLv60 2020.

Kategória Prípravka: 1. miesto Nina Oravcová DHZ Madunice, 2. miesto Dárius Krempaský 3. miesto Jakub Pribula obaja ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves. Kategória Mladšie dievčatá: 1. miesto Sabina Golisová DHZ Zákopčie Tarabov, 2. miesto Elizabet Slipková DHZ Kolárovice, 3. miesto Lucia Pilková DHZ Veľký Lapáš. Kategória Mladší chlapci: 1. miesto Matej Vavrinec DHZ Madunice, 2. miesto Jaroslav Pilka DHZ Veľký Lapáš, 3. miesto Samuel Oravec. Kategória Staršie dievčatá: 1. miesto Magdaléna Štinčíková KHŠ Svit, Michaela Petrušková DHZ Spišská Teplica, 3. miesto Eliška Karabová DHZ Dvorníky. Kategória Starší chlapci Michal Rerko, 2. miesto Andrej Krempaský obaja ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves, 3. miesto Patrik Rak DHZ Madunice

Napriek tomu že sa súťaž uskutočnila v polovici leta, sezóna je len na začiatku. Na deti čakajú tento rok ešte 3 kolá Slovenskej ligy v behu na 60 m cez prekážky v Banskej Bystrici, Maduniciach a v Spišskom Podhradí. Všetky informácie o súťažiach jednotlivcov v roku 2020 sa dozviete na stránke www.stovky.sk.

Súťaž Spišský hasičský deň aj v týchto ťažkých časoch podporili naši partneri s ktorými spolupracujeme už niekoľko rokov. Ďakujeme. Najväčšia vďaka však patrí členom DHZ Smižany, ktorí pomohli areál školy a dráhy pripraviť, rozhodovať a nakoniec to všetko upratať.
Záverom je ešte treba dodať, že pre nás SHD 2020 ešte neskončil. Situáciu v spoločnosti ovplyvňuje Covid 19, aj pri zachovaní všetkých odporúčaní predchádzaniu pred vírusom pre nás súťaž skončí až po uplynutí 14 dňovej lehoty.

P.S. V čase uverejnenia článku už vieme, že všetko dobre dopadlo.

Príprava prekážok a priestorov ihriska:

Ceny a bagety pre súťažiacich::

Otvorenie súťaže

Súťaž tradične rozbehli prípravkari.

Kategória mladšie dievčatá.

 

Mladší chlapci.

 

Staršie dievčatá

 

Starší chlapci.

 

Upratanie ihriska a ukončenie akcie

 

Vrátiť sa späť