Článok

Pohárová súťaž v požiarnom športe v Púchove

Pohárová súťaž v hasičskom športe v Púchove, bola prvou súťažou po zmiernení opatrení pri pandémi vírusu Covid 19. Organizátori pre mladých hasičov a dorastencov pripravili dve disciplíny a to Beh cez prekážky na 60 metrov /skrátene šesťdesiatky/ a súťaž vo Výstupe do cvičnej hasičskej veže s hákovým rebríkom /skrátene veža/. Do Púchova sme sa vybrali 12.7.2020 vlakom ráno o 5,04. Po príchode do Púchova sme sa presunuli na ihrisko ZŠ Gorazdova, kde sa súťaž uskutočnila. Pre veľký dážď počas noci, ktorý škvárovú dráhu dosť rozmočil, organizátori zmenili program a namiesto šesťdesiatok sa začalo vežou. Súťaže sa zúčastnili Jakub Pribula, ktorý v kategórii prípravka chlapci získal 1. miesto v šesťdesiatkach. V kategórii starších dievčat Nataša Strelová skončila na 18.mieste v šesťdesiatkach a na 2.mieste vo veži v kategórii stredné dorastenky. Najviac pretekárov sme mali v kategórii starší chlapci v šesťdesiatkach. Adrián Sopkovič obsadil 13. miesto, Šimon Chovanec 12. miesto. Andrej Krempaský šesťdesiatky vyhral a taktiež vyhral aj vežu v kategórii mladších dorastencov. Pre časový sklz pri problémoch s časomierou sme sa bohužiaľ nemohli zúčastniť záverečného vyhodnotenia a museli sme sa ponáhľať na vlakovú stanicu, aby sme stihli vlak na ktorý sme mali zakúpené lístky a miestenky. Príchod do Spišskej Novej Vsi a ukončenie akcie o 17,00 hod.

Súťaž splnila našu túžbu opäť zažiť sportové napätie a získať súťažné skúsenosti. Pre karanténu a takmer dvojmesaný zákaz vykonávania tréningov deti podali výkony na hranici ich momentálnej výkonnosti.