Článok

Halové majstrovstvá Slovenska O pohár Prezidenta DPO SR 2019

VI. ročník oficiálnych halových majstrovstiev SR kolektívov mladých hasičov a XXVI. ročník neoficiálnych halových majstrovstiev SR kolektívov mladých hasičov o " Putovný pohár prezidenta DPO SR " Súťaž sa uskutočnila 26. 10. 2019 v basketbalovej hale vo Svite. Súťažilo sa v disciplínach štafeta 5 x 30 m, štafeta dvojíc a uzlová štafeta. Kategórie Dve - jedna chlapci, druhá dievčatá. Na súťaži sa zúčastňujú najlepšie družstvá z celého Slovenska. Na súťaži sa zúčastnili 3 päťčlenné družstvá našich detí. Všetky tri družstvá súťažili v kategórii chlapcov. Družstvá boli zložené zo skúsených aj menej skúsených detí. Prvé najskúsenejšie družstvo malo za cieľ dosiahnuť umiestnenie v prvej desiatke. Bohužiaľ pokazený uzol náš cieľ zmaril a toto družstvo nakoniec obsadilo 13. miesto. Druho družstvo predviedlo spoľahlivý výkon a obsadili 18. miesto. Tretie družstvo patrilo na súťaži k najmladším. Deti doplatili najmä na neskúsenosť a pripísali si v disciplínach trestné body čo ich odsunulo na 45. miesto. Aj keď to boli halové Majstrovstvá, tak nádherné počasie vylákalo deti z rôznych kútov Slovenska zo športovej haly vonku a deti sa zabávali a utvárali nové priateľstvá na neďalekom ihrisku pri spoločných športových hrách. Akciu môžeme hodnotiť pozitívne, lebo až na malú chybu prvého družstva, deti predviedli výkony na hranici svojich možností.