Článok

Bruntálske šedesátky, Stovkovaní a šedesátkovaní pod Slunečnou

Počas prázdnin sa väčšina našich detí pripravuje na vrchol sezóny Majstrovstvá sveta dorastencov v hasičskom športe, ktoré sa uskutočnia v ruskom Saratove. Na účasť má z nášho základného kolektívu šesť našich členov. V týchto mesiacoch sme trochu obmedzili disciplínu šesťdesiatky. Preto sme využili možnosť účasti na hasičskom víkende, kde v neďalekej vzdialenosti medzi obcami Bruntál a Moravský Beroun, sa uskutočnili dve súťaže v šesťdesiatkach a jedna v stovkách. Výhodou bolo aj bezplatné ubytovanie u našich známych hasičov v Starých Heřminovach.

V piatok 16.8.2019 sme sa vybrali na cestu do obce Staré Heřminovy. Po ubytovaní sme strávili spoločný večer s našimi známymi, ktorí pravidelne chodievajú aj k nám. V sobotu ráno sme sa presunuli do obce Moravský Beroun, kde sa uskutočnili preteky v behu na 100 m cez prekážky. Ale na tejto súťaži sa nám veľmi nedarilo. Najúspešnejším našim pretekárom, bol v kategórii mladších dorastencov Andrej Krempaský na 7. mieste s časom 23,17s. Michaela Petrušková v kategórii mladších dorasteniek skončila na 11. mieste časom 21,47s. V kategórii starších dorasteniek sa umiestnila Kristína Strelová na 13. mieste s časom 20,53 s. Po súťaži v stovkách sme sa presunuli do Bruntálu, kde sa poobede uskutočnili preteky v šesťdesiatkách s názvom Zubatá žába. V kategórii starších chlapcov sa umiestnil Adrián Sopkovič na 34. mieste s časom 19,64 s a Andrej Krempaský na 12. mieste s časom 13,63 s. Oveľa väčšiu radosť nám urobila Michaela Petrušková. Tá po základných rozbehoch skončila na 3. mieste s časom 12,22s. Súťaž v Bruntáli je zaujímavá tým, že prvé štyri pretekárky postúpujú do finálových rozbehov. Tam sa Miške darilo najviac a odniesla si hlavnú cenu. Zubatú žábu.

Po ukončení súťaži sme sa opäť presunuli do Starých Heřminov a po večeri sme sa okúpali v neďalekom bridlicovom lome v názvom Šifry.

V nedeľu sme sa cestou späť opäť zastavili v Moravskom Beroune. A opäť sa nám v ich peknom areáli veľmi nedarilo. V kategórii starších chlapcov sa umiestnil Adrián Sopkovič na 24. mieste s časom 18,89s a Andrej Krempaský na 13. mieste s časom 15,06s. Michaela Petrušková skončila v kategórii starších dievčat na 5. mieste s časom 12,80 s. Po súťaži sme sa rozlúčili a poďakovali za možnosť zúčastníť sa na pretekoch v Bruntáli a v Moravskom Beroune a odcestovali domov.