Článok

Martinské šesťdesiatky a stovky 2019

Na Slovensku je málo podujatí pre deti a dorastencov. Preto sme využili možnosť účasti na súťaži v Matine. Súťaž sa uskutočnila 11.5.2019 na súkromnej Základnej škole na ulici Východná. Pre povinnosti a zranenia sa súťaže zúčastnili len tri deti a cestovali sme vlakom.

V šesťdesiatkách sa najviac darilo Michaele Petruškovej, ktorá skončila v kategórii starších dievčat na 1. mieste s časom 13,11+0s s. Na 5. mieste sa umiestnila Kristína Strelová s časom 13,35+1,5 s. V kategórii starších chlapcov sa Andrej Krempaský umiestnil na 2. mieste s časom 14,08+0 s. Po súťaži v šesťdesiatkach sa uskutočnili preteky v behu na 100 m cez prekážky. Tu sa najviac darilo, Kristíne Strelovej, ktorá s časom 20,02 s skončila na 2. mieste.  V kategórii mladších dorasteniek s časom 19,16 s na 3. mieste skončila Michaela Petrušková a na 3. mieste v kategórii mladších dorastencov skončil aj Andrej Krempaský s časom 21,24 s.

Prvýkrát v sezóne sa súťažilo v ideálnych poveternostných podmienkach a už to bolo cítiť na zlepšených výkonoch detí. V Martine sme sa stretli s priateľmi zo zborov stredného Slovenska a mohli sme si zasúťažiť na výborne pripravenej súťaži.