Článok

Martinské šesťdesiatky a stovky

Náš Základný kolektív je jedným z iniciátorov rozvoja hasičského športu na Slovensku. Spolu s ďalšími organizátormi sme sa rozhodli založiť Slovenskú ligu v behu na 60 m cez prekážky /SLv60/ čo je prvý krok k tomu, aby deti získali prvý kontakt s hasičským športom a po ukončení svojej činnosti pri mladých hasičoch aktívne prestúpili do kategórii dorastu. V Martine sa uskutočnilo 2. kolo SLv60 a zároveň aj súťaž v behu na 100 m cez prekážky pre dorastenecké kategórie. Obe súťaže sa uskutočnili v peknom areáli atletického ihriska na ZŠ Východná. Do Martina sme sa vybrali vlakom ráno o 9,00. Zo stanice nám domáci vzali ťažký hasičský materiál a my sme sa prešli cez mesto Martin až do areálu súťaže. Po prezentácii a tréningoch sa rozbehli súťaže naplno.

V kategórii prípravka sme mali zástupkyňu Ninu Petruškovú. Tá skončila na 9.mieste. V kategórii mladších chlapcov na 3.mieste skončil Andrej Krempaský. V kategórii starších dievčat skončila na 10.mieste Kristína Strelová, na 5.mieste Klaudia Hanková. Najviac sa darilo Michaele Petruškovej, ktorá skončila na 2.mieste. V Martine sa vôbec nedarilo Samuelovi Šubovi v kategórii starších chlapcov. Ten skončil na 15.mieste. Naopak Michal Rerko obsadil 3.miesto a zapísal si dôležité body do celkového hodnotenia Slovenskej ligy v behu na 60 m cez prekážky.

Po ukončení súťaží v šesťdesiatkach sa pripravili prekážky na disciplínu beh na 100 m cez prekážky. Do súťaže sme zapojili dve naše dievčatá. Kristína Strelová skončila v tejto súťaži na 3. mieste. Klaudia Hanková obsadila 2. miesto. Po vyhlásení výsledkov sme sa presunuli na stanicu a odcestovali sme domov.