Článok

Stovky v Brne, Brněnská věž, 60 metrů

V dňoch 29. - 30. 7. 2017 sa v "Školním a výcvikovém zařízení HZS ČR" uskutočnili preteky pre deti a dorastencov, ktoré zorganizoval SDH Starý Lískovec Sport. Na súťaži sme mali aj zastúpenie pretekárov a pretekárok z nášho základného kolektívu. Pre dievčatá to mala byť prvá vážna skúsenosť v porovnávaní sa s najlepšími pretekárkami z Čiech. Do Brna sme sa vydali v sobotu ráno tak, aby sme stihli začiatok šesťdesiatok pre kategóriu staršie dievčatá, ktorá začínala o 13.30 h.

Najlepšie si naše mladé hasičky počínali v sobotu v šesťdesiatkach. V kategórii starších dievčat našich 5 dievčat zo ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves predviedlo pekné výkony. Najviac sa pokus vydaril Viktórii Krempaskej, ktorá si zlepšila "osobák" na 12,65 s, z čojej zabezpečilo 1. miesto v súťaži. Ďalším dievčatám už pokusy nevyšli podľa predstáv a umiestnili sa takto: 11. miesto Klaudia Hanková, čas 13,73 s, 12. miesto Sára Hanková, čas 13,76 s, 17. miesto Kristína Strelová, čas 14,53 s, 22. miesto Laura Hudzíková, čas 14,93 s. Aj keď nie všetko vyšlo, môžeme hodnotiť túto súťaž ako vydarenú. Po horúcom popoludní deťom dobre padlo osvieženie v priehrade Bystrc a večerná prehliadka Brna, na ktorú nás vzali hasiči zo SDH Raškovice, s ktorými sme boli ubytovaní.

Nedeľa patrila dorastencom a dorastenkám. Začalo sa vežou. V mladšej kategórii sa darilo najviac Viktórii Krempaskej, ktorá obsadila 5. miesto časom 10,04 s, 15. miesto obsadila Kristína Strelová časom 12,39 s, 17.miesto Klaudia Hanková časom 24,45 s. V kategórii stredných dorasteniek 9. miesto obsadila Sára Hanková časom 10,14 s. Laura Hudziková vo veži neštartovala.
V behu na 100 m v kategórii mladších dorasteniek na svojej prvej stovke zabodovala Viktória Krempaská. Časom 19,30 s obsadila 5. miesto. Na 13. mieste skončila Klaudia Hanková časom 21,07 s, 20. miesto obsadila Laura Hudzíková časom 22,20 s, 21. miesto Kristína Strelová časom 22,39 s. V kategórii stredných dorasteniek 11. miesto obsadila Sára Hanková časom 20,15 s.

Ako vidieť, v šesťdesiatkach dokážeme držať krok s našimi susedmi, ale v dorasteneckých kategóriách naši mladí hasiči už začínajú výrazne zaostávať. Ale aj tak patrí vďaka našim deťom, ktoré sa v čase prázdnin pripravovali na súťaž a obetovali svoj voľný čas. V budúcnosti je potrebné takýchto skúseností absolvovať čo najviac. Je to jediná cesta k ďalšiemu napredovaniu.
Z Brna si odvážame pekné zážitky a skúsenosti. Ďakujeme za výborne zorganizované preteky pod taktovkou Aleša Filipčíka a organizačného štábu okolo neho. Taktiež našim kamarátom zo SDH Raškovice za spoločnosť a dopravu k priehrade. Cítili sme sa v Brne výborne.